Теперь краматорчане будут платить отдельно за газ, отдельно-за доставку

Із 1 січня 2020 року українці платитимуть за газ по-новому.

Рішенням НКРЕКП з рахунків за газ було вилучено плату за його доставку. Тепер побутові споживачі щомісяця отримуватимуть замість однієї платіжки дві.

Відповідно до змін, які набули чинності 1 січня 2020 року, тепер у розрахунках оплати споживача буде враховуватися «замовлена потужність». Це обсяг природного газу, спожитий, починаючи з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року (цей період вважають «газовим роком»). Для кожного споживача це окрема величина, згідно з показаннями його лічильника за вищезазначений період. До того ж, якщо раніше сума за доставку була в одній квитанції за газ, то зараз її винесли в окрему платіжку. Тепер надходитимуть два рахунки: один за газ як товар, а інший – за його доставку. Такий поділ відбудеться для споживачів всієї країни!

Вартість послуг розподілу природного газу розраховується індивідуально для кожного споживача. Розмір плати залежить виключно від обсягів споживання та визначається на основі минулорічних обсягів. За основу береться не фактичний обсяг, а обсяг споживання так званого «газового року». Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісячно протягом року, незалежно від того опалювальний це сезон чи ні.

За інформацією УГГ

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.