Общественный бюджет Краматорска: какие проекты предложили реализовать горожане

В Краматорске 31 декабря 2019 года завершился прием заявок на реализацию проектов Общественного бюджета. На прошлой неделе координационный совет по вопросам общественного бюджета, состоящий из представителей общественности, председателей подразделений-распорядителей бюджетных средств, под председательством заместителя городского головы Светланы Никоненко, рассмотрел представленные проекты на соответствие базовым требованиям для участия в программе «Общественный бюджет-2020». Мы решили познакомить читателей с наиболее интересными проектами, по мнению «ВП», которые предложили горожане.

Освещение музея

Директор Музея истории Краматорска Наталья Волошина предложила реализовать проект по замене освещения музея. Предварительный бюджет проекта — 190 257 грн.

«Музей історії — це візитівка міста Краматорська. Він став державним завдяки корінній реконструкції, яка була проведена у 1985-1986 роках методом народного будівництва. За 33 роки його система освітлення застаріла та потребує заміни.

Сучасне освітлення буде сприяти протипожежній безпеці та енергозбереженню, що є актуальним для громади, зробить експозицію більш естетичною та привабливою».

Арт-объект о любви к городу

Виктория Мельник хочет установить в городе арт-объект, который бы символизировал любовь к Краматорску и стал местом для селфи и привлекал бы туристов. Предварительный бюджет проекта — 135 000 грн.

«Встановлення арт-об’єкту у тренді всесвітньо-відомої любові до міст.Мета-туристична привабливість та підняття патріотичного духу, любові до міста. Жителі та гості будуть фотографуватися біля об’єкту, поширювати бренд і назву нашого міста серед інших, зокрема через соціальні мережі. Пам’ятник популяризуватиме Краматорськ,може стати символом,який асоціюється з коханням, місцем зустрічі та поцілунків».

Виртуальная арт-галлерея

Научный сотрудник Художественного музея Краматорска Лариса Назаренкова считает важным создание в городе виртуальной галлереи работ краматорских художников. Предварительный бюджет проекта — 98 400 грн.

Проект розрахований на широке коло мешканців та гостей міста. Він дозволить відвідувачам музею познайомитися з кращими творами краматорських майстрів, що знаходяться в колекції музею, а також детальніше роздивитися їх на великому екрані; та, за бажанням, власноруч роздрукувати твір, який сподобався, на принтері. Проект буде сприяти популяризації Краматорська як культурної столиці Донбасу».

Няня в больнице для детей-сирот

Краматорчанка Татьяна Бандурина предлагает в больницах ввести должность няни для детей-сирот. Предварительная стоимость проекта — 117 120 грн.

«Для кожного малюка госпіталізація це стрес. Та для дітей-сиріт цей стрес більший в рази! Зазвичай ці діти знаходяться у лікарні дуже довго. Але лікарня це не дитячий заклад. Обов’язок медперсоналу тільки лікувати. І тому діти практично весь час самі закриті в палаті. Виходом з цїєї ситуації може стати залучення соціальної няні, яка подарує турботу, тепло та спілкування діткам під час хвороби».

«Міський годинник»

Житель города Всеволод Елетенко хочет реализовать проект «Міський годинник». Бюджет проекта — 95 000.

По мнению автора, «міський годинник, встановлений на центральному сквері стане візитною картою і символом міста, його серцем і місцем зустрічей.

Годинник виконаний в ретро-стилі. Він має два бокові ліхтарі, які світитимуться в нічний час, та спеціальну вставку з гербом Краматорська. Територія навколо конструкції викладена бруківкою, а сам годинник оточує кругова паркова лава».

«Чистий шлях до знань»

Проект «Чистий шлях до знань» хочет реализовать Денис Фильчаков. Проект предусматривает ремонт тротуара к одному из центральных входов в Краматорскую украинскую гимназию. Предварительная стоимость — 145 000 грн.

«У зв’язку з реконструкцією гімназії у 2016 був зруйнований тротуар до північного входу у гімназію, який знаходиться за парканом школи. Зараз на цьому місці грязюка по якій вимушені ходити учні, вчителі, персонал школи, жителі мікрорайону, пацієнти та відвідувачі міської лікарні».

Дооборудовать первую в городе инклюзивную спортивную площадку

Елена Савченко предложила дооборудовать первую в городе инклюзивную спортивную площадку теннисным столом. Предварительная стоимость проекта — 200000грн.

«В 2018 році за кошти ГБ було облаштовано перший в місті інклюзивний спортивний майданчик на міській території біля Центру «Донбас». Але майданчик потребує додаткове обладнання спортивними спорудами, а саме — тенісний стіл для тривалого використання на свіжому повітрі».

«Майданчик дружби»

Ирина Иванеева хочет, чтобы в городе появился «Майданчик дружби». Бюджет проекта — 198 000 грн.

«В районі гуртожитку для ВПО по вул. Ш. Назаренка № 3 відсутній ігровий майданчик. Для дітей та підлітків не створені умови для ігор та спілкування на свіжому повітрі. Тому пропоную у дворі будинків по вул. Ш. Назаренка №3 та Велика Садова № 82 встановити ігровий майданчик для спільного проводження часу дітей ВПО та місцевих дітей».

Развитие велоинфраструктуры

«Программу розвитку велосипедної інфраструктури та популяризації велоруху в місті на 2020-2025 рік» предложил принять и реализовать Сергей Пироженко. Бюджет — 150 000 грн.

«Підрядником-проектантом що надає послуги з планування інфраструктури, безпеки на дорогах, транспортних досліджень, моделювання трафіку та розробки транспортних стратегій розробити концепцію розвитку велоінфраструктури та популяризації велотранспорту в Краматорську та почати реалізацію розробленої велосипедної концепції».

«Інформаційне електронне табло на зупинках»

Марина Недоруба считает важным для города проект «Інформаційне електронне табло на зупинках». Бюджет проекта — 441 000 грн.

«Жителі Краматорська користуються додатком в смартфоні «Дозор Сіті». Додаток досить зручне у використанні. Для різних категорій населення, для ВПО, для тих хто не має смартфона, для гостей міста було б набагато зручніше, якби на зупинках комунального транспорту (поки основних) були встановлені інформаційні електронні табло прогнозування часу прибуття громадського транспорту (обладнані GPS)».

ДОГ-ПАРК «ЛАЗУРНЫЙ»

Краматорчанин Сергей Масалитин предложил реализовать проект ДОГ-ПАРК «Лазурный».

«Представляємо Вашій увазі перший громадський обладнаний майданчик для вигулу і дресирування собак в місті Краматорську. Ініціативна група мікрорайону Лазурний пропонує некомерційний проект для реалізації в рамках підтримки громадського бюджету Краматорська з благоустрою покинутій території».

Всего в этом году предварительную модерацию прошел 61 проект. Те из них, которые были поддержаны членами координационного совета были переданы управлениям и отделам, выступающие главными распорядителями средств для дальнейшего корректировки. По результатам рассмотрения к следующему этапу было допущено 46 проектов, сообщает пресс-служба исполкома.

Позже состоится дополнительное заседание координационного совета на котором, так же при участии общественности будет окончательно решено, какие из проектов будут допущены к голосованию, которое начнется 2 марта, а уже 7 марта будут объявлены победители. О том, за какие проекты можно голосовать, мы расскажем позже нашим читателям.

Напомним, бюджет городских инициатив позволяет жителю принять участие в том, как и где бюджетные средства могут использоваться для улучшения жизни города. В этом году в Краматорске он составляет 3 миллиона гривен.

Со всеми проектами можно ознакомиться на сайте https://kramatorsk.pb.org.ua.

Источник: ВП

Читайте также:

Добавить комментарий